Opublikowano Dodaj komentarz

Zmiany w Zbiorach zadań z biologii 2019

NOWA EDYCJA 2019 – DUŻE ZMIANY W ZBIORACH WITOWSKIEGO Z BIOLOGII

Uwaga – obecną edycję od poprzednich dzieli przepaść w treści, ilości zadań, podziale na moduły – dlatego zalecamy nie odkupywanie zbiorów starszych, a korzystanie z najnowszej EDYCJI 2002-2019.

 

1. Poprawiono błędy, które zgłaszali nam użytkownicy książek z Biologii, oznaczono gwiazdkami zadani wykraczające poza poziom szkoły średnich – osoby niezainteresowane biologią mogą je opuścić bez straty;

2. Ponad 300 nowych zadań (wszystkie matury OKE Poznań, matura majowa 2017, matura czerwcowa 2016 i inne arkusze);
Wszystko podzielone na działy, zgodnie z wymogami podstawy programowej; tylko niewielka grupa zadań pochodzących spoza podstawy;
Łącznie kilka tysięcy zadań testowych z biologii na najwyższym poziomie, wraz z odpowiedziami.
3. Bardziej rozbudowany rodzaj tablic (biologiczno-chemiczno-matematycznych), uwzględniających wzory aminokwasów, zasad azotowych czy logarytmowanie dziesiętne.
3. Oznaczone czarnym paskiem i odpowiednimi znacznikami zadania dotyczące nowej podstawy programowej, nowy sposób punktowania i numerowania zgodny z estetyką CKE, nowe, większe pola na rozwiązania;
4. Wprowadziliśmy dziesiatki zadań testowych budowanych w oparciu o nowe techniki egzaminowania testem, które znajdujemy w arkuszach od roku 2015.

Czym nasze Zbiory różnią się od innych? 

Po pierwsze – zadania w każdym dziale zawierają pełen przekrój trudności – uczą liczyć i rozumieć, rozwiązywać problemy od najłatwiejszych aż po maturalne, czyli trudniejsze.

Po drugie – zawierają WSZYSTKIE zadania egzaminacyjne, jakie znalazły się na państwowych egzaminach na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat. Dlatego mówienie, że nasze zbiory są łatwe, kiedy większa część treści to zadania maturalne, świadczy albo o świetnym przygotowaniu z chemii do matury, albo o złośliwości i ignorancji.

Po trzecie – zdarza się, że na przestrzeni lat pojawiło się kilka zadań dotyczących tego samego zagadnienia, ot choćby aparatów szparkowych. Wówczas te zadania znajdziemy obok siebie. Nie jest, jak czasami czytamy, nudne rozwiązywanie kilku takich samych zadań, ale stanowi proces powtarzania a tym samym utrwalania. To tak jak w języku angielskim – bez sensem jest wykucie 100 słówek, które o ile nie używamy, nie powtarzamy kilka razy, za tydzień czy miesiąc… zapomnimy. Nasze zbiory umożliwiają proces powtarzania a tym samym uczenia.

Wiele jest na rynku zbiorów ale wszystkie zawierają arkusze egzaminacyjne albo użyte na egzaminach albo autorskie. Ale aby przygotować się do rozwiązywania arkuszy należy najpierw powtórzyć cały materiał. I to umożliwia nasz Zbiór oferując w czterech tomach ponad 5000 zadań!!!

Ze Zbiorami WITOWSKIEGO z biologii trzeba pracować systematycznie przez całe liceum. Realizując wraz z nauczycielem dział po dziale, jednocześnie należy rozwiązywać zadania. Użycie Zbiorów jedynie w klasie maturalnej też jest ważne, dobre i wskazane. Ale systematyczna praca przez całą szkołę średnią na pewno da oczekiwany wynik na maturze.

Ogromną zaletą Zbiorów Witowskiego z Biologii jest fakt zebrania w jednym miejscu i podzielenia na działy zadań z matur z biologii, tych głównych i próbnych, od roku 2002 do 2018 roku, posiadamy jako jedyni prawo do publikowania doskonałych matur próbnych z OKE Poznań. Ale także publikujemy zadania z Informatora CKE do Matury 2015, z wszystkich matur CKE od 2002 roku, z egzaminów na Uniwersytety Medyczne do 2018 roku, konkursów gimnazjalnych na poziomie wojewódzkim i inne. W nagłówku każdego takiego testu znajduje się dokładna informacja skąd pochodzi dane zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *