Strona główna

UWAGA – NADCHODZI…

NOWA, koronawirusowa, EDYCJA ZBIORÓW WITOWSKIEGO
NOWA chemia już w sprzedaży
od ok. 20 sierpnia już w sprzedaży NOWA biologia
Wkrótce ogłosimy promocje!

Kochani, cały nakład Zbiorów z chemii i biologii wyprzedał się już do lutego br. Nie zamawialiśmy jednak dodruku, bowiem sytuacja CoVidowa nie była wówczas zbyt klarowna. Przesunięcie matury na połowę czerwca również spowodowało przesunięcie cyklu edycyjnego nowych Zbiorów.
Ale już dziś wiemy, że ok 20 lipca w sprzedaży znajdziecie nową, koronawirusową – pamiątkową edycję kultowych, znanych od blisko 20 lat Zbiorów Witowskiego i z chemii i z biologii.
Nowa edycja 2002 – 2021 od poprzednich różni się jakościowo i ilościowo tak bardzo, że zalecamy nie odkupywanie zbiorów starszych, a korzystanie z najnowszej EDYCJI 2002-2021.

O edycji 2021…

Za co kochają i szanują Zbiory Witowskiego polscy nauczyciele?
Dlaczego polecają je swoim uczniom na cały cykl nauki w LO i na korepetycje czy kursy?

Głównie za to, że układ zadań, ich zróżnicowanie względem trudności, a także obecność wszystkich(!!!) zadań „na medycynę”, jakie kiedykolwiek znalazł się w arkuszach CKE czy OKE, podzielonych na działy i poukładanych tematycznie, gwarantuje świetne przygotowanie w korelacji z materiałem realizowanym przez nauczyciela. Fenomen Zbiorów Witowskiego polega na tym, że można po nie sięgnąć już w pierwszej klasie liceum, i systematycznie, tydzień po tygodniu przerabiać dział po dziale, zadanie po zadaniu, równolegle z materiałem realizowanym w szkole. Albo rozpocząć pracę dopiero w klasie maturalnej, ale wówczas wystarczy wykonać zadania oznaczone szarym albo czarnym paskiem.
Każdy maturzysta czy student powie, że najważniejsze to przerobić wszystkie zadania CKE i OKE. A one absolutnie wszystkie w Zbiorach Witowskiego są. Starannie oznaczone i ułożone. Dlatego na koniec pracy ze Zbiorami Witowskiego nie ma potrzeby rozwiązywania arkuszy CKE, bo mamy je przerobione. 

Od edycji 2020 wprowadziliśmy nowy, wygodniejszy format. Dodaliśmy nowe działy w chemii i biologii, wyodrębniliśmy wiele nowych działów i tematów.
Jako jedyni w Polsce dodaliśmy do wielu zadań w Zbiorach z Biologii  Wskazówki do rozwiązań, a także Schematy punktowania, dzięki którym wiadomo co musi być napisane, jakie „słowa – klucze” zastosować, aby móc ubiegać się o pełną pulę punktów. Trudniejsze zadania obliczeniowe z chemii posiadają Przykładowe rozwiązania.
Dla uczniów „nowego liceum”, znów jako pierwsi w Polsce, dołożyliśmy przykładowe nowe rodzaje zadań: zadania sprzężone, przekrojowe, z analizy danych, z nadmiarem danych czy wreszcie tzw. zielone zadania.


Zbiory Witowskiego zna i ich używa 99% polskich maturzystów zdających egzamin z chemii i biologii, gdyż:

1) najważniejsze w przygotowaniach do matury jest by korzystać z jednego, max. dwóch dobrych zbiorów, a nie skakać po wielu, bo żadnego nie zrobimy idealnie;

2) aby pokonać przeciwnika trzeba go poznać – a przeciwnikiem są testy egzaminacyjne, więc kluczem do sukcesu jest przerobienie wszystkich możliwych zadań publikowanych przez CKE – w zbiorach Witowskiego są WSZYSTKIE zadania z matur (maje, czerwce, sierpnie, matury próbne, informatory itd) jakie kiedykolwiek były wymagane na egzaminie maturalnym i egzaminie na akademie medyczne od ponad dwudziestu lat; zadania z ostatnich matur oznaczone są szczególnie wyraźnie. Zadania zostały podzielona i przyporządkowane do poszczególnych działów chemii czy biologii wraz z odpowiedziami, uwagami i rozwiązaniami;
Wyłącznie Zbiory Witowskiego zawierają, uwaga…: 4134 zadania z chemii, często wielokrotnie złożone (plus te w przykładowych arkuszach) i 3757 zadań z biologii !!!

3) do zadań obliczeniowych dołączamy przykładowe rozwiązania (czasem jedno, czasem kilka);

4) zwiększyliśmy różnorodność zadań oraz dokonaliśmy wszelkiej możliwej korekty merytorycznej;

5) dostosowujemy na bieżąco zadania do obecnej matury, jak też tej najnowszej w roku 2023;

6) autor zbiorów jest egzaminatorem od początku istnienia CKE i uczestniczy w szkoleniach i sesjach poprawy prac maturalnych – tylko taka aktywność daje wiedzę i doświadczenie, pozwalającą na umiejętne tworzenie zadań testowych;

Zbiory z chemii od edycji 2020 posiadają inny układ treści, a część zagadnień została przeniesiona do Tomu 4. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do strony „O książkach – chemia”.


W ofercie Oficyny Wydawniczej NOWA MATURA Witowskiego znajdują się także zbiory zadań z matematyki autorstwa Dariusza Gwizdaka.

  • Jeśli jesteś uczniem
  • Jeśli zamierzasz zdawać maturę z chemii, biologii czy matematyki,
  • Jeśli chcesz studiować w akademii medycznej lub nauki przyrodnicze

zapoznaj się dokładnie z naszą ofertą – ta książka jest dla Ciebie! Nie ma takiej drugiej na rynku!

  • Jeśli jesteś nauczycielem chemii, biologii, matematyki…
  • i prowadzisz zajęcia z wyżej wymienionych przedmiotów z maturzystami…
  • i uczysz w klasie biol-chem czy matematycznej lub każdej innej…
  • i prowadzisz fakultet lub kółko dla maturzystów…
  • i udzielasz korepetycji z chemii, biologii, matematyki…
  • i szukasz książki będącą zbiorem, ćwiczeniami i podręcznikiem, z którą pracuje się najlepiej i najefektywniej

zbiory zadań Witowskiego są odpowiedzią na Twoje potrzeby!